Tıraşsız Saç Ekimi

  /    /  Tıraşsız Saç Ekimi

Mümkün olduğunca erken sosyalleşmesi gereken hastalar için Türkiye’de tıraşsız FUT ve FUE saç ekimi seçenekleri sunuyoruz.

Geleneksel olarak saç ekimi işlemi sırasında saç tıraş edilir. Bazı saç ekimi adayları, saçlarını tıraş etmek istemedikleri için saç ekimi yapılmasından kaçınırlar.

Aslında, hiç tıraş olmadan ya da kalan saçların içinde kamufle edilebilen sınırlı bir tıraş ile saç ekimi yapmak mümkündür.

FUT tekniği donör bölgesinin tıraş edilmesini gerektirmediği için bu amaç için mükemmeldir. 6000-8000 adet gibi çok sayıda saç, hastanın alıcı bölgesinde çok az saç olması veya hiç saç olmaması durumunda tıraş olmadan ekilebilir. Hastanın alıcı bölgesinde belirgin bir saçı varsa, saç sayısını 4000-5000’e düşürüp mevcut saçların içine daha dikkatli bir şekilde koyarak tıraşsız bir FUT hala yapılabilir.

FUE yöntemi normal olarak donör alanın tıraş edilmesini gerektirir, ancak FUE’de tıraş edilen saç miktarını sınırlamanın birkaç alternatif yolu vardır. Aşağıdaki tekniklerin hepsi tıraşsız FUE olarak adlandırılır:

  • 1. Donör bölgenin tıraş edildiği, alıcı alanın ise tıraş edilmediği FUE: Alıcı bölge neredeyse tamamen saçsız ise, bu yöntem sorunsuz bir şekilde kullanılabilir, ancak pratikte saçların çoğunun tıraş edilmesi ile sonuçlanacaktır. Alıcı alanda belirgin miktarda saç varsa, greft yerleşimi daha zor ve daha fazla zaman alıcı hale gelir, ancak yine de bu seansta ekilen saç sayısını azaltmak pahasına mümkün olabilir.
  • 2. Sınırlı Tıraşlı FUE: Donör alanda bir veya iki yaya geçidi şeklindeki alan tıraş edilir, böylece üstteki saç tıraşlı alanları örter. Donör alanı küçüldüğünden, bu yöntem kullanılarak daha az saç elde edilebilir.
  • 3. Gerçek Tıraşsız FUE: Greftler donör saçlarını tıraş etmeden elde edilir ve tıraşsız alıcı alanına yerleştirilir. Hem donör saç alımı hem de greft yerleştirme fazları önemli ölçüde daha zor ve zaman alıcı hale geldiğinden, bu, cerrahi seans başına daha az saç aktarılması pahasına yapılabilir.