Vücut Kılı Ekimi

  /    /  Vücut Kılı Ekimi

Vücut kılları, özellikle sakal kılları, kafasında sınırlı miktarda donör saç olan hastalarda donör kılı için ekstra bir kaynak olabilir.

Sakal kıllarının vücut saç ekimi için en iyi kaynak olduğu gösterilmiştir. Göğüs kılları ikinci en iyisidir. Bacak kılı gibi diğer kıllar deneysel olarak kabul edilebilir. Vücut kıllarını kullanmanın bir avantajı, vücut kıllarıyla zengin olan hastalar için harika bir kaynak olabilmesidir ve birçok kez kullanılabilir.

Yaklaşık 8 saat süren bir vücut saç ekimi oturumu sırasında 1000-2000 greft transfer etmek mümkündür.

Vücut kılları, nereden alınırsa alınsın, kafa saçlarına göre çok farklı bir karaktere sahiptir; genellikle tek kıllardan oluşur, dolayısıyla örtücülüğü daha azdır, sakal kılları dışında daha incedir, çok daha yavaş büyür ve nakil sonrası yetişme oranı değişkendir. Vücut kıllarının toplanmasında teknik zorluklar da vardır. Tüm bu nedenlerden dolayı, vücut kılı nakli sadece donör kafa saçları yeterli olmadığında düşünülmelidir.

Vücut kıllarının naklinin yararlı olabileceği tipik durumlar, ciddi saç dökülmesi ve daha önce birden fazla saç ameliyatı geçiren hastalardır. Vücut kılları kafadaki yoğunluğu arttırmak veya mevcut yara izlerini kamufle etmek için kullanılabilir.